Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Nahlasovanie a prevencia čiernych skládok odpadu

Úvod čistíme,Nahlasovanie a prevencia

Našli ste nelegálnu skládku odpadu?

 

V podmienkach Pezinka je najjednoduchšie a najužitočnejšie nahlásiť akúkoľvek kopu odpadu cez internet na Odkaz pre starostu: https://www.odkazprestarostu.sk/pezinok/vsetky-podnety

V Odkaze môžete zadať aj veľa iných užitočných podnetov, alebo si len prezrieť podnety od občanov a ich stav riešenia. Je tam možnosť postupovať rovnako aj pri iných mestách/obciach.

 

 

Prevencia vytvárania nových čiernych skládok

 

Prevenciou je aj včas nahlásiť novú skládku, lebo platí, že malá kopa pýta viac. Ale tiež zabrániť ukladaniu odpadu alebo páchateľa chytiť pri čine alebo dodatočne odhaliť a poriadne potrestať.

 

Zelená hliadka Pezinok pracuje aj na takejto prevencii a intenzívne mapujeme lokality vhodné alebo v minulosti používané na ukladanie odpadu. Používame výstražné tabule, fotopasce a osobné hliadkovanie a spolupracujeme s políciou pri odhaľovaní páchateľov. Tiež vyzývame obyvateľov, aby si všímali okolie, autá a ľudí mimo mesta, a všetko podozrivé fotili a hlásili nám alebo mestskej polícii na tel. 189.

 

 

Schéma odstraňovania čiernych skládok

 

Keďže sa v praxi veľmi nedodržiava, zobrali sme to do vlastných rúk. Tým šetríme prírodu od unikajúcich škodlivých látok a rozpadu plastov do pôdy a vody, a zároveň skultúrňujeme verejné priestory pre občanov. Pomáhame tým aj mestu, odbremeňujeme ho od povinností a šetríme financie daňových poplatníkov, občanov Pezinka.